QUMËSHT BLETE 500 + VITAMIN C JUNIOR, TABLETA

Kategori:

Short description:

Tableta me qumësht blete duhet të shpërbëhen në gojë ose pak të përtypen. Kjo siguron performancën maksimale dhe efikasitetin e qumështit të bletës.

Tabletat përmbajnë hekur që kontribuon në funksionin normal kognitiv, dhe vitaminë C, e cila rrit absorbimin e hekurit dhe kontribuon në funksionin normal të sistemit imunitar.

Vendi i origjinës:Kroacia

Neto: 14,48 g (15 tableta) / 28,96 g (30 tableta)

Royal Jelly lozenges for children

Tableta qumësht blete për fëmijët

PËRBËRËSIT

Inulin, qumësht blete e liofilizuar, sheqer diabetik: ksilitol, aromë, vitaminë C (acid L-askorbik), agjent anti-ngurtësim: stearat magnezi, bisglycinate hekuri, ngjyra: anthocyanin, diabetik: sukraloza.

Përbërësit në dozën e rekomanduar ditore (të rriturit 2 tableta ditore, fëmijët 1 tabletë në ditë)

_____________________

PËRBËRËSIT1 lugë çaji (= 5 g) SDR
Qumësht blete e liofilizuar170 mg (= 500 mg qumësht blete të freskët)-
Vitamina C80 mg100%
Hekur11 mg15%